O fundacji

W czasie kariery sportowej założycielka Fundacji Otylia Jędrzejczak spotkała odpowiednie osoby w odpowiednim czasie, które miały wpływ na jej rozwój sportowy, ale także życiowy.

Dziś działa i szuka mistrzów w sporcie i w życiu. Jej fundacja powstała, by wspierać młodych sportowców, tworzyć projekty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

„Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to przystanek w drodze do sukcesu” to słowa Otylii. Celem Fundacji Otylii jest wdrażanie nowoczesnych metod treningowych, prowadzących do zrównoważonego rozwoju młodych sportowców. Propagujemy system kształcenia skupiony nie tylko na podnoszeniu wydolności fizycznej, ale również kondycji psychicznej. Chcemy wychować sportowców, młodych adeptów pływania, którzy będą gotowi mentalnie i fizycznie rywalizować o medale igrzysk olimpijskich walcząc o swoje marzenia. Zamierzamy poszukiwać w całej Polsce utalentowanych pływaków i obejmować ich kompleksową opieką szkoleniową. Będziemy dążyć do stworzenia funduszu z przeznaczeniem na stypendia dla najwybitniejszych zawodników.

Zostań Mistrzem Życia

Poza aspektami sportowymi, najważniejszym mottem i hasłem fundacji jest „Zostań Mistrzem Życia”. Chcemy propagować idee nie tylko mistrza w aspekcie sportowym. Jeszcze ważniejszą kwestią jest bowiem zostanie „mistrzem życia”, również już po zakończeniu kariery.

Ucz się i trenuj

Od najmłodszych lat chcemy zaszczepiać u sportowców ideę dwutorowej kariery – ucz się i trenuj – czyli łączenia sportu z nauką. Chcemy, by każdy młody adept sportu, a później zawodnik, wiedział, że po karierze sportowej przychodzi normalne życie. Zależy nam, by każdy potrafił się z nim zmierzyć. Z życiem, w którym trzeba być dobrym, zorganizowanym i zaradnym człowiekiem, czyli mistrzem życia.

Nie zostawiamy też tych, bez których nie byłoby kariery sportowej, czyli rodziców i trenerów. Dla nich podczas jednego z naszych projektów przygotowaliśmy wykłady poświęcone dietetyce i psychologii sportu, prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę.

Fundacja propagując idee Mistrza Życia – zdrowego i aktywnego spędzania czasu. W swoich projektach dba także o tych, którzy nie myślą o karierze sportowca, ale chcą dbać o swoje zdrowie i otaczający je świat. Realizując projekty, pracujemy nad rozwojem osobistym oraz motywacją młodzieży. Fundacja Otylii Jędrzejczak w swoich działaniach ma także zapisane szeroko pojęte bezpieczeństwo nad wodą.